Zbawienna moc olejków

Zbawienna moc olejków

Olejki mają ogromne zastosowanie. Wykorzystuje się je do produkcji kosmetyków czy aromaterapii. Mają wszechstronne działanie i mogą być pomocne w walce z wieloma schorzeniami. Poznaj zbawienną moc olejków!

Aromaterapia, czyli coś dla ciała i duszy

Aromaterapia jest niezwykle popularna od wielu lat. To forma medycyny naturalnej, która niesie za sobą wiele korzyści. Wykorzystuje się w niej różnego rodzaju olejki eteryczne. Sklep internetowy to idealne miejsce, aby zaopatrzyć się w sprawdzone, naturalne olejki. Sposobów aromaterapii może być wiele. Jednym z nich jest dodanie kilku kropel olejku do kąpieli. W ten sposób wchłania się je nie tylko przez skórę. Pod wpływem ciepłej wody zaczyna unosić się para wodna, którą wdychamy. To doskonały sposób na relaks i odprężenie po całym dniu. Dzięki temu możemy również złagodzić objawy przeziębienia i grypy, a także łagodzić stany zapalne skóry. Olejki eteryczne charakteryzują się właściwościami zdrowotnymi, a ich wybór jest ogromny. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

Aromaterapia w saunie

Łączenie aromaterapii z saunowaniem staje się obecnie niezwykle popularne. Już samo korzystanie z sauny niesie za sobą wiele korzyści. Poprawia krążenie, usuwa toksyny i ma pozytywny wpływ na naszą skórę. Na czym polega aromaterapia w saunie? Wykorzystuje się do tego olejki do sauny, na bazie olejków eterycznych. Dodaje się je do wody, którą polewa się kamienie. Zaczynają one uwalniać swój zapach i są wchłaniane przez naszą skórę oraz drogi oddechowe. Aromaterapia połączona z saunowaniem wpływa korzystnie na nasz nastrój. Niweluje stres i pozwala się zrelaksować. Co więcej, może wzmacniać naszą odporność, a także przynosić ulgę w bólach reumatycznych oraz mięśniowych. Zdecydowanie jest to forma aromaterapii, której spróbować powinien każdy! Warto jednak pamiętać o przeciwwskazaniach do korzystania z sauny oraz olejków eterycznych. Są to m.in. alergie, uczulenia, ciąża czy poparzenia skóry.

Olejki do golenia dla mężczyzn

Olejki to doskonały produkt dla mężczyzn, którzy regularnie golą swój zarost. Zwłaszcza, jeśli włosy są twarde i trudno jest je usunąć. Olejki do golenia skutecznie nawilżają skórę, przygotowując ją do zabiegu, a także zmiękczają zarost. Dzięki temu golenie staje się szybsze i bardziej komfortowe. Olejki do golenia nawilżają i zabezpieczają skórę, dzięki czemu po zabiegu jest ona gładka i przyjemna w dotyku. Naturalne olejki to doskonała alternatywa dla pianek i żeli do golenia. To doskonałe rozwiązanie dla osób posiadających skórę alergiczną i skłonną do podrażnień.